تبلیغات
تراوین - تراوین - آموزش فارم یابی در تراوین
تراوین تراوین _ اسکریپت _ با سرعت بالا _ آموزش
آموزش فارم یابی در تراوین نویسنده : محمد خ

فارم   تراوین چیست
فارم اصولاً به دهکده ای گفته می شه که شما دائم از منابعش غارت می کنین. فارم می تونه بازیکنی باشه که اصلاً آنلاین نمی شه یا بازیکنی که کم آنلاین می شه.
فارم کردن به کشتن نیروها (و احیاناً تخریب ساختمون های لازم) یک بازیکن/دهکده گفته می شه که بعد از این قضیه، دیگه اون دهکده/بازیکن بشه فارم شما و بتونین مدام ازش غارت کنین.


از کجا فارم  پیدا کنیم
این دو تا سایت خیلی خوب هستن که من اولی رو پیشنهاد می دم:

  1. http://travian-ir.ttool.info/com/s1/...inactives.html
  2. http://travianbox.com/search/ir1
که باید توشون سرور رو انتخاب کنین و بعد مختصات X و Y خودتون رو هم وارد کنین تا فارم های اطراف تا یه شعاعی رو بهتون بگن.

قدم به قدم برخورد با فارم:
وقتی یه فارم با این سایت ها پیدا می کنین.
۱- اول برین تو travian.ws و ببینین که این بازیکنه چند روزه که جمعیتش ثابته. نکته travian.ws اینه که شما کافیه ID (شماره آخر آدرس پروفایل طرف که معمولاً زیر ۱۵۰۰۰۰ هست) رو بذارین جای شماره آخر این آدرس: 
http://travian.ws/analyser.pl?s=ir1&uid=32035
(البته این برای ir1 هست؛ برای بقیه هم s= یاروی طرف رو عوض کنین).

۲- اتحاد طرف رو بررسی کنین. و به این فکر کنین که اگه ۳ یا ۵ نفر اول اون اتحاد بخوان بریزن سر تون، آیا توانش رو دارین که دفاع کنین یا نه. البته خیلی خوبه که موقعیت طرف رو هم نسبت به اتحادش (و وینگ های اتحادش) ببینین. این سایت برای دیدن موقعیت افراد یک اتحاد در نقشه خیلی مفید هست.

۳- چک کنین که طرف ban نشده باشه! کافیه برین روی یه دهکده اش و ببینین لشکر کشی فعال هست یا نه.

۴- از تمام (یا نصفه ی کم جمعیت) دهکده های طرف جاسوسی کنین. ترجیحاً با ۳ تا جاسوس. اگه هیچ گزارشی نیومد، کم جمعیت ترین دهکده رو با ۱۰۰ تا (یا بیش تر) جاسوس برین. اصولاً از روی میزان منابع انبار و نیروهای موجود می شه فهمید که طرف آنلاین هست یا کلاً بی خیال شده.

۵- اولین غارت رو همزمان از چند تا دهکده برین و به بقیه دهکده های طرف هم فیک غارت بدین که اگه خواست دفاع کنه یهو بدبخت نشین!

۶- موقع bookmark کردن، ترجیحاً اگه طرف بالای دو تا دهکده داره، خود اکانت رو bookmark کنین و در غیر اینصورت فقط دهکده رو. حتماً هم جمعیت طرف/دهکده رو ته اسم bookmark بزنین که با یه نگاه بتونین بفهمین طرف پیشرفتی داشته یا نه.


مدیریت فارم ها!
سعی کنین حتماً به کار کردن با منوی Bookmarks مرورگرتون (خصوصاً Firefox و Opera) عادت بکنین. سعی کنین folderبندی مناسبی بکنین برای فارم های فعال، فارم های مشکوک، فارم های تازه یافته شده، فارم های تنبل (که یا تولیدشون کمه، یا دست روشون زیاده!) و ...شعاع فارم یابی 
اوایل بازی برای آدم فرق بین یک ساعت و دو ساعت خیلی هست. اما اواسط/اواخر ممکنه شما فارم زیر دو سه ساعت نداشته باشین (مثل من). خب این اصلاً مهم نیست! با افزایش شعاع از یک ساعت به سه ساعت، تعداد فارم های شما می تونه ۹ برابر باشه (متناسب با مساحت دایره که توان دوم شعاع هست). پس توی سایت های فارم یاب (خصوصاً اولی) با جرأت تمام تا شعاع ۶ ساعتی با سواره نظام رو هم بدین. من فارم های تپلی که پیدا می کردم بعضاً تو شمال غربی هم بود (من ایکس=۱۳۰ و ایگرگ=صفر بودم).
دقت کنین که معمولاً فارم های کم جمعیت (زیر ۳۰۰ یا ۵۰۰) خیلی اوضاع خوبی ندارن. اما گاهی یه بازیکن تک دهکده ای با جمعیت ۵۰۰ ممکنه پیدا بشه که کسی روش نمی ره و این هم فول-۱۰ هست و می تونه در ساعت به شما ۴۵۰۰ منبع یا در روز حدود ۱۰۰هزار منبع بده! پس از جاسوسی کردن کسی غافل نشین 


فارم کردن تراوین 
اگه می خواین کسی رو فارم کنین اول رو این حساب کنین که آیا به صرفه هست یا نه؟ ممکنه ۱۰ دقیقه بعد از موج پاکسازی شما طرف حذف کنه. یا طرف بیدار شه از خواب زمستانی و بیاد سروقت شما!
به این هم دقت بکنین که ممکنه بعد از اینکه شما فارم کردین کلی آدم بریزن سرش و خیلی چیز زیادی نسیب شما نشه! D: پس قبل از این حرکت خوب فکر کنین.


فارم دزدی در اتحاد!  تراوین 
یکی دیگه از منابع پیدا کردن فارم همانا نگاه کردن به صفحه حملات اتحاد هست! یقیناً خیلی ها سر فارم مشترک تو خیلی اتحادهای محلی دعوا خواهند داشت. کلاً هم سه تا راه من تا به حال دیدم برای حل این مشکل فقط. یکی این هست که فارم مال همه ست (جز در ۷×۷ پایتخت). یکی اینکه هر عضو چند تا فارم اختصاصی می تونه داشته باشه (که خودش پاکسازی کرده و تو فروم اتحاد هم زده) و بقیه به اینا نباید بزنن.
نهایتاً یه ایده دیگه اینه که فارم اختصاصی باشه اما برای این که خوش به حال کی نشه، یا دشمنان سود نکنن، اگه یه فارمی ۶ (یا ۸ یا ۱۲، یه عدد ثابتی) ساعت روش حمله ای لانچ نشد، برای بقیه آزاد می شه تا موقعی که صاحب اصلی بیاد.

کلاً ولی یه روش پیدا کردن فارم هم اینه که شما جانشین یکی از یه وینگ دیگه اتحادتون تو محل یا یه اتحاد همسایه بشین و از لیست حملاتش فارم هاش رو بدزدین!
البته این روش اصلاً* مردونه نیست و من یکی که هیچ وقت با این روش حال نکردم. کلاً هم فقط یک بار ۴ ماه پیش این کار رو کردم چون با یه اتحاد لج بودم.

امیدوترم که حال کرده باشید :D
طبقه بندی: آموزش تراوین
پست های اخیر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نویسندگان